Spausdinti

Žinios apie margariną

Margarino atsiradimo ir gaminimo būdų istorinė apžvalga

 

Margarino atsiradimo istorinė apžvalga

Margarinas turi ilgą ir sudėtingą atsiradimo istoriją. Jo vardo pradžia siejama su garsaus prancūzų chemiko Michel Eugene Chevreul atradimu. Jis tyrė įvairias riebalų rūgštis ir išanalizavo, kad riebalų rūgštys yra statybinė riebalų medžiaga. 1813 metais išskyrė vieną jų ir pavadino „margarites“. Žodis margarinas kilęs iš grakų kalbos žodžio „margarites“, kuris reiškia perlus.

1866 metais Prancūzijai grėsė karas. Dėl to Imperatorius Luisas Napoleonas III suprato, kad maisto, o ypač riebalų, stoka gali pakenkti jo armijos stiprumui. Dėl to pasiūlė prizą tam, kuris sukurs paprastai pagaminamą, lengvai tepamą, pigų sviesto pakaitalą. Toks produktas būtų naudojamas jo armijos būryje. Tuo tikslu prancūzų chemikas Hippopolyte Mege – Mouries sukūrė medžiagą, kurią pavadino margarinu. Margarino atradimas oficialiai užregistruotas 1869 metų liepos 15 dieną Paryžiuje.

Margarino gaminimas greitai paplito po visą pasaulį. Paplitimui pradžią davė 1871 metais margarino gamybos patento pardavimas Olandijos fabrikui „Jurgens“. Margarino gamyba Vokietijoje pradėta 1872m., Austrijoje 1873m., Norvegijoje 1876m., Švedijoje ir Danijoje 1884m., Anglijoje 1889m., Jungtinėse Amerikos Valstijose 1874m. ir Rusijoje 1930m. Lietuvoje margarinas pradėtas gaminti tik 1992m.

Margarinas buvo gaminamas iš išvalytų jautienos taukų. Išgautoms skystoms riebalų porcijoms buvo leidžiama sukietėti, sustandėti, vėliau jos buvo maišomos su sviestu ir vandeniu.

 

Margarino gamybos būdų atradimas

 

Kas yra margarinas?

Margarinai – tai riebalai, skoniu ir kitomis savybėmis panašūs į sviestą. Margarinas gaminamas iš augalinių riebalų. Margarino sudėtyje yra nuo 10 iki 90 proc. riebalų. Atitinkamai 100 g. margarino žmogaus organizmui suteikia nuo 345 iki 720 kcal. Laikant kambario temperatūroje margarinas yra kietoka, teplios konsistensijos riebalų emulsija.

 

Kokios yra margarino rūšys?

Pagal panaudojimą:

Pagal riebumą:

 

Iš ko gaminamas margarinas?

Margarinas gaminamas iš aukščiausios rūšies žaliavų. Šiuolaikiniuose margarino gamybos procesuose naudojamos gatavos žaliavos:

Margarino gamyboje naudojamas skystas ir kietas augalinis aliejus. Sumaišius šiuos komponentus gaunamas aliejų mišinys, kurio dėka sumažėja lydymosi temperatūra (tai itin svarbu margarino gamybos procese).

Taigi, kuo geresnės kokybės aliejai naudojami margarino gamyboje, tuo jo kokybė geresnė.

Į margariną gali būti pridedama:

 

Margarino gaminimo būdai

Margarino gamyba – tai augalinių aliejų kietinimas, kuris gali būti atliekamas tokiais būdais:

 

Margarino privalumai